XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. W nocy z czwartku na piątek uszkodzono na terenie otoczenia naszego kościoła 6 obiektów. Dwie figury zostały strącone z cokołów, 2 figury zostały wywrócone, figurze św. Wojciecha na wałach utrącono pastorał biskupi wraz z dłonią. Jedna tablica z płaskorzeźbami, przy stałej szopce, została wywrócona i rozbiła się o kamienie. Poruszeni jesteśmy tym aktem wandalizmu. Przepraszajmy Pana Boga za ten chuligański wybryk, za ten akt zła. Pokornie prośmy miłosiernego Boga by nas chronił. Módlmy się też o nawrócenie sprawcy lub sprawców. Po ogłoszeniach odśpiewajmy w tych intencjach Suplikacje.

1a. Serdecznie dziękuję Policji z Komendy Powiatowej w Grójcu i Komendy Miejskiej w Warce za natychmiastową reakcję po zgłoszeniu i za bardzo solidne i kompetentne zajęcie się tą sprawą.

1b. W zaistniałej sytuacji zapraszam Parafialną Radę Sołtysów na nadzwyczajne spotkanie jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 na plebanii.

1. Serdecznie dziękuję Parafianom z XVI, ostatniego już Zespołu z Michalczewa, Państwu: Bożenie i Karolinie Fudeckim, Hannie i Kazimierzowi Fudeckim, Jadwidze Glinka, Zofii Grzesiak, Teresie i Dariuszowi Markiewicz, za sprzątnięcie górnego kościoła, dróg dojścia i grobu śp. ks. T. Stokowskiego oraz za ubranie kościoła świeżymi kwiatami. O sprzątnięcie górnego kościoła na następną niedzielę  proszę I Zespół z Hornig. Klucze można będzie odebrać z plebanii w sobotę pomiędzy godz. 8.00 a 9.00 rano.

3. Dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole w klasie 0 lub w klasie I, zapraszam dziś na mszę św. o godz. 9.30 razem z plecakami. Podczas mszy św. poświęcimy wtedy ich przybory szkolne modląc się o Boże błogosławieństwo na całe ich szkolne życie, które właśnie zaczynają.

1. Nowy cykl Kursu Przedmałżeńskiego rozpoczyna się w Warce, jutro, w poniedziałek, 16 września. Spotkania będą się odbywały przez 10 kolejnych poniedziałków, o godz. 19.00. Obecny kurs odbywać się będzie w salce na plebanii tzw. „dużego kościoła” św. Mikołaja. Zainteresowanych zapraszam po mszy św. do zakrystii po indeksy.

Msze święte w najbliższym Tygodniu  od 16.09 do 22.09.2019

–  PONIEDZIAŁEK –

– msza św. odprawiona prywatnie

– godz. 18.00 – Spotkanie Parafialnej Rady Sołtysów na plebanii.

–  WTOREK –

–  ŚRODA  –

–  CZWARTEK

–  PIĄTEK