XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 r.

1. W ubiegłym tygodniu zmarli, wywodzący się z Watraszewa Parafianie: śp. Marcin Ryszard Wichniewicz i śp. Lech Przymorowski. Pogrzeby odbyły się w piątek i w sobotę. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

1. Serdecznie dziękuję Parafianom z I Zespołu z Watraszewa, Paniom: Marioli Dziarmaga, Stanisławie Janus, Małgorzacie Kwiatkowskiej, Barbarze Milewskiej, Mieczysławie Tobiasz, za sprzątnięcie górnego kościoła, dróg dojścia i grobu śp. ks. T. Stokowskiego  oraz za ubranie kościoła świeżymi kwiatami. O sprzątnięcie górnego kościoła na następną niedzielę  zatroszczą się narzeczeni.

1. UWAGA! Nabożeństwa Różańcowe w tym tygodniu w dni powszednie odprawiane będą godzinę wcześniej, o godz. 15.30, a potem msza św. o godz. 16.00. Zmiana spowodowana jest jak co roku w ostatnim tygodniu października szybko zapadającym zmrokiem.

1. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest po mszy św. o godz. 12.00. Dziś poprowadzi je Koło Różańcowe św. Dominika z Bronisławowa, a o jego poprowadzenie w przyszłą niedzielę, proszę Koło Różańcowe św. Józefa z Janowa.

1. Najbliższy wtorek, 22 października, to liturgiczne wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II. Jest to dzień 41 rocznicy mszy św. inaugurującej pontyfikat Papieża Polaka.

1. Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie w najbliższą sobotę. Kandydatów z klasy VIII zapraszam na godzinę 9.00 a kandydatów z klasy I szkół średnich zapraszam na godz. 10.00. Spotkana będą się odbywać w Bibliotece czyli w Sali Królewskiej w dolnym kościele.

1. W poniedziałek za tydzień, 28 października, jest dzień imienin śp. ks. Tadeusza Stokowskiego. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w niedzielę za tydzień, 27 października, o godz. 9.30. W tej mszy św. będzie uczestniczył sztandar i oficjalna delegacja naszej Szkoły Podstawowej w Watraszewie, której patronem jest nasz śp. Pierwszy Proboszcz. Mamy też nadzieję, że będą mogli, jak co roku, przyjechać też na tę mszę św. członkowie rodziny ks. T. Stokowskiego. Po mszy św. przejdziemy wszyscy do grobu śp. Ks. T. Stokowskiego na złożenie kwiatów, zniczy i wspólną modlitwę.

1. W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku pod filarem rozłożone są kartki do wpisywania wypominków. …

1. Pamiętamy z poprzednich lat, że w okresie porządków na cmentarzu pojawiali się tam, nawet w środku dnia, obcy ludzie, którzy być może kradli kwiaty i znicze. Trudno jest zaczepiać takie osoby, bo każdy może przyjść się pomodlić na cmentarzu. Chciałbym jednak prosić o ostrożność i czujność: w tym okresie, radzę wybierać się na cmentarz, aby uporządkować groby lub na modlitwę, zawsze w grupie, a nie samotnie, aby być bezpieczniejszym. Proszę też nie zostawiać bez opieki torebek, dokumentów i innych rzeczy osobistych, ani otwartych samochodów przed bramą.

1. Zbliża się jesienne sprzątnie wałów. Obserwujmy pogodę, aby znaleźć odpowiedni moment na sprzątnięcie liści. Zebrane liście można wywozić do parafialnego wąwozu przy dużym stawie. Proszę wyrzucać liście na końcu wąwozu, a nie u jego wylotu.

1. Nasza drużyna piłkarska ministrantów, w sobotę weźmie udział w rozgrywkach Ligi Ministranckiej w Mogielnicy. Liderami drużyny są Michał Celejewski i Tomasz Grzesiak. O opiekę nad drużyną w moim imieniu proszę Pana Rafała Grzesiaka z Watraszewa. Liczę tez na pomoc innych Rodziców gdyż grupa 10 nieletnich zawodników musi mieć kilku opiekunów. Cieszę się, że drużyna już dzielnie trenuje na naszym Parafialnym boisku wykorzystując dobrą pogodę.

1. W najbliższą sobotę wieczorem, pamiętajmy też o zmianie czasu. Zegarki cofamy o godzinę i śpimy godzinę dłużej.

1. Przypominam, że po wakacyjnej przerwie, otwarliśmy naszą Bibliotekę Parafialną. Biblioteka jest czynna w każdą niedzielę, po mszy św. o godz. 9.30 przez 15 minut. W tym czasie można wypożyczać i oddawać ciekawe książki. Biblioteką opiekują się na zmianę Panie: Monika Celejewska i Irena Grzesiak z Watraszewa. Wejście do biblioteki, czyli do Sali Królewskiej, znajduje się na zewnątrz, od strony szopki na wałach. Serdecznie zapraszamy!

Msze święte w najbliższym Tygodniu  od 21.10 do 27.10.2019

– w dni powszednie, Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 (!) w górnym kościele.

–  PONIEDZIAŁEK –

–  WTOREK –   Wspomnienie św. Jana Pawła II