Parafia Św. Rodziny w Michalczewie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W „stanie epidemii” – 28.02.2021 r.

1. Serdecznie dziękuję V Zespołowi z Janowa, Paniom: Małgorzacie Adamiak, Bożenie Gajdak, Natalii Milewskiej, Renacie Wencel, za sprzątnięcie dolnego kościoła, dróg dojścia i grobu śp. ks. T. Stokowskiego oraz za złożoną ofiarę. O sprzątnięcie dolnego kościoła na następną niedzielę prosimy VI Zespół z Janowa. Klucze można będzie odebrać z plebanii w sobotę pomiędzy godz. 8.00 a godz. 9.00 rano.

1. Trwa Okres Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę po mszy o godz. 12.00. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można uzyskać, raz w tygodniu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. Przy ambonie ustawiony jest krzyż do prywatnej adoracji. Ze względu na epidemię nie będziemy go jednak całować. …

1. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godziny 16.00 w małej kaplicy dolnego kościoła koło zakrystii. Wejście na spowiedź tylko od strony kościoła. Msza św. w intencji Czcicieli Serca Pana Jezusa z naszej Parafii o godz. 17.00. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek proszę Pana Organistę, abym mógł bez przerwy spowiadać przez całą godzinę do mszy św.

1. Ponieważ zagrożenie epidemiczne się nie zmniejsza i nie zmieniają się limity dozwolonej liczby osób w kościele, tegoroczne rekolekcje wielkopostne i dla dorosłych i dla dzieci w naszym kościele nie odbędą się. Gorąco zachęcam do skorzystania z obfitej oferty rozważań rekolekcyjnych w Internecie. Młodzież proszę, aby pomogła starszym domownikom skorzystać z rekolekcji w tej nowoczesnej formie na komputerach, tabletach lub na telefonach komórkowych najnowszej generacji.

1. Bliżej Świąt Wielkanocnych spróbujemy zorganizować okazję do świątecznej spowiedzi. Szczegóły będą podane ogłoszeniach. Cały czas można korzystać ze spowiedzi po każdej mszy św. W niedzielę na mszy rannej możliwa jest także spowiedź podczas mszy św., gdyż mszę św. o godz. 7.00 odprawia teraz na stałe ks. Wojciech Piórko – proboszcz Parafii Nowa Wieś. Ksiądz proboszcz Parafii Michalczew może w tym czasie spowiadać. Spowiedź w czasie epidemii odbywa się w otwartym konfesjonale w małej kaplicy przy zakrystii. Kratka w konfesjonale jest zabezpieczona podwójną folią i jest stale dezynfekowana.