Parafia Św. Rodziny w Michalczewie

XVIII Niedziela Zwykła

W „stanie epidemii” – 2.08.2020 r.

1. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do wieczności dwaj nasi Parafianie: śp. Tomasz Zdrojek z Janowa, mieszkający też w Warszawie i śp. Roman Fudecki z Michalczewa. Terminy pogrzebów nie zostały jeszcze ustalone i będą podane na klepsydrach. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1. Serdecznie dziękuję II Zespołowi z Bronisławowa, Paniom: Wandzie Jasik, Katarzynie Majak, Dorocie Szymańskiej, za sprzątnięcie górnego kościoła, dróg dojścia i grobu śp. ks. T. Stokowskiego oraz za ubranie kościoła, świeżymi kwiatami. O sprzątnięcie górnego kościoła na następną niedzielę proszę III Zespół z Bronisławowa. Klucze można będzie odebrać z plebanii w sobotę pomiędzy godz. 8.00 a 9.00 rano.

1. Msza św. w intencji WYPOMINKOWEJ za miesiąc sierpień odprawiona będzie we wtorek o godz. 18.00.

1. Najbliższy piątek, to Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. w intencji Czcicieli Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

1. Stan Epidemii powoduje zmiany również w ruchu pielgrzymkowym. Nie mam jeszcze żadnej informacji co do Międzynarodowej Pielgrzymki Tradycjonalistów, która zawsze 5 sierpnia miała u nas ok. godz. 16.30 nawiedzenie kościoła i godzinny postój. Zobaczymy w środę. Pielgrzymów jeżeli przyjdą, powitamy i pożegnamy, jak co roku, biciem wszystkich dzwonów.

1. W środę, 5 sierpnia, w ogrodzie plebanii prawdopodobnie przenocuje w namiotach grupa księży z Pielgrzymki Drohiczyńskiej. Zamiast całej pielgrzymki, która normalnie nocuje w Magierowej Woli, w tym roku, idą tylko księża przewodnicy, którzy aby nie narażać zdrowia gospodarzy na trasie, starają się nocować tylko przy plebaniach.

1. W ten czwartek, 6 sierpnia w Janowie, nie będziemy gościć Pielgrzymki Białostockiej, która w tym roku została też odwołana. Przez Janów przejdzie tylko mała grupka pielgrzymów licząca ok. 15 osób, która prawdopodobnie o godz. 12.00, będzie miała półgodzinny postój przy stawie.

1. Nie otrzymałem jeszcze ostatecznych informacji o Pielgrzymce Praskiej, dla której tradycyjnie przygotowywaliśmy obiad przy kościele w dniu 17 sierpnia. Być może będzie szła tylko mała, ograniczona grupa pielgrzymów, której przygotuję uproszczony posiłek przy plebanii z zachowaniem ograniczeń epidemicznych. Mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę będę już podać bardziej konkretne informacje.

1. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o apelu ks. biskupów o trzeźwość.

1. Dziś jeszcze nie odbieramy intencji różańcowych od ks. Proboszcza. Wszystkich uczestników Kół Różańcowych proszę, aby wspierali modlitwą nasze błagania o   trzeźwość w rodzinach naszej Parafii i o uwolnienie od wszelkich nałogów.

1. Najnowszy numer zamówionej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” można odebrać z barierki przy ołtarzu.