Parafia Św. Rodziny w Michalczewie

Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

(XXXIV Niedziela Zwykła)

 W „stanie epidemii” – 22.11.2020 r.

 

 • Serdecznie dziękuję I  Zespołowi z Mąkosina, Paniom: Agnieszce Cygan, Krystynie Lenarcik, Krystynie Piekarz, za sprzątnięcie dolnego   kościoła, dróg dojścia i grobu śp. ks. T. Stokowskiego  oraz za złożoną ofiarę. O sprzątnięcie dolnego  kościoła na następną niedzielę proszę II  Zespół z Mąkosina.  Nie  kupujemy już żywych kwiatów. Klucze można będzie odebrać z plebanii w sobotę pomiędzy godz. 8.00 a 9.00 rano.

 

 • Wczoraj powróciła z renowacji druga brama ogrodzenia kościoła. Brama została wypiaskowana i pomalowana proszkowo-piecowo. Renowację tej bramy opłaciłem z funduszy parafialnych. Poprzednią sfinansował sponsor. Wczoraj również zostały zabrane bramy i furtki z cmentarza, których renowacja zostanie opłacona z Funduszu Cmentarnego, który tworzymy wnosząc opłaty za groby. Bardzo dziękuję Parafianom, którzy zdejmowali i zakładali bramy oraz zawieźli je do Lakierni Proszkowej w Głowaczowie. Pracę tę wykonali: Leszek Dobosz, Marek Górnicki, Sylwester Kośla i Tomasz Strzelczyk z pomocą gościa – Piotra Górnickiego.

 

 • Dziękuję też Panu Tomaszowi Strzelczykowi za szybkie wykonanie przezroczystych płyt ochronnych z plexi przy organach oraz w zakrystii. Ksiądz proboszcz i Pan Organista są teraz profesjonalnie zabezpieczeni. Wchodząc do zakrystii z intencją lub ze sprawami kancelaryjnymi proszę zatrzymywać się przy stoliku oddzielonym płytą ochronną.

 

 • Serdecznie dziękuję Parafianom z Bronisławowa, którzy już sprzątnęli liście na swoim odcinku wałów. Bardzo proszę pozostałe miejscowości o sprzątnięcie liści w najbliższym czasie. Liście można wywozić do wąwozu po lewej stronie parafialnego stawu. Bardzo proszę liście zrzucać w głębi, na końcu wąwozu, a nie u jego wylotu.

 

 • Dziś, 22 grudnia, kościół wspomina Św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. W ten dzień otoczmy wdzięczną modlitwą i życzliwością naszego Pana Organistę, gdyż ten dzień jest świętem wszystkich organistów, dyrygentów, chórzystów i uczestników różnych zespołów muzycznych.

 

 • Dziś z racji Uroczystości Chrystusa Króla kończącej Rok Kościelny, po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Odmówimy też Akt Poświęcania Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu w to święto, można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

 

 • Dziś też, podczas mszy św. o godz. 12.00, tak jak w poprzednich latach, podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony naszych sadów i pól, za uchronienie od kataklizmów i złych skutków anomalii pogodowych. Pamiętajmy, abyśmy nie tylko błagali Boga o błogosławieństwo, pomyślność, ochronę i ratunek ale pamiętajmy też Panu Bogu też za wszystko uczciwie dziękować! Niestety ze względu na czas epidemii w tym roku nie będzie poświęcenia naszych plonów owoców i warzyw i nie przynosimy ich do kościoła.

 

 • Przyszła niedziela rozpoczyna Okres Adwentu. Msza św. o godz. 7.30, w niedzielę za tydzień, to będą pierwsze Roraty. Już na godzinę 7.00 zapraszamy również na wspólny śpiew Godzinek.

 

 • Z powodu zagrożenia epidemicznego odwołuję Adwentowy Dzień Skupienia który w tym roku miał się odbyć w sobotę 12 grudnia. Bliżej świąt, będzie stworzona możliwość spowiedzi świątecznej ale sposób jej organizacji podam w dalszym terminie. Tak jak w okresie wielkanocnym, spowiedź będzie pewnie rozłożona na kilka dni, dla poszczególnych miejscowości, aby nie trzeba było się gromadzić i ryzykować zakażenia.

 

 • Od dzisiaj można już nabywać OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone na ołtarzu w małej kaplicy przed zakrystią. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak zwykle na naszą Parafię. Proszę zabierać od razu opłatki dla rodziny i sąsiadów. Przy małym limicie wiernych wiele osób nie może dotrzeć do kościoła. Ofiarę za opłatki, za siebie czy sąsiadów lub rodzinę można będzie przekazać w dowolny sposób, w późniejszym terminie.

 

 • Można już też składać ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Ubogim – Caritas. Ofiary można składać do specjalnej puszki na stoliku w małej kaplicy. Osoby składające ofiarę otrzymują w naszej Parafii, jak w ubiegłych latach, zamiast świec – piękny kalendarz. W tym roku jest to kalendarz ze świętymi, którzy są orędownikami w chorobach i w trudnych sytuacjach. Ofiary zostaną przekazane na konto Caritasu. Również proszę zabierać kalendarze dla rodziny i sąsiadów, a ofiary można będzie przekazać w późniejszym terminie. Ważne aby i opłatki i kalendarze dotarły do wszystkich parafian, pomimo obecnych epidemicznych trudności i ograniczeń.

 

 • Informuję, że woda na cmentarzu została już zakręcona na sezon zimowy. W tym czasie mam nadzieję, że uda nam się naprawić nasz zdrój.

 

 • Bardzo dziękuję za ofiary na parafię, które w tym tygodniu wpłynęły na Konto parafialne i wszystkie ofiary składane bezpośrednio, tak potrzebne w obecnej sytuacji gdy mamy obecnie mały limit wiernych w kościele. Osoby, które nie mogą przyjść na msze św. w niedziele mogą przekazywać ofiary na tacę przelewem na konto bankowe lub korzystając z szybkich płatności na stronie internetowej Parafii Michalczew korzystając z klawisza „TACA ELEKTRONICZNA”. …

 

 • Przypominam, że nowy kalendarz intencji na rok 2021 został już otwarty. W sytuacji epidemii,  intencje mszalne można zamawiać  tylko przez telefon. Proszę dzwonić do mnie w sprawie intencji o różnych, dogodnych porach. Przy okazji przypominam, że od roku 2021 msza św. ranna w niedziele, będzie odprawiana wcześniej niż dotąd, czyli o godz. 7.00 rano i tak jest zapisywana w nowym kalendarzu intencji.

 

 • W trudnej sytuacji gospodarczej, spowodowanej epidemią proponuję nową inicjatywę – „Wspierajmy swoich”. Zachęcam do korzystania z różnego typu usług wykonywanych przez naszych Parafian. Aby to ułatwić uruchomiłem nową zakładkę na stronie internetowej parafii pod nazwą: „Usługi Parafialne”. Te informacje umieszczam też w wydzielonej specjalnie części gabloty parafialnej. Wszystkich Parafian, chętnych do ogłoszenia swojej działalności usługowej, proszę o zgłaszanie się do mnie z informacjami.

 

 • Najnowszy numer zamówionej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz nowy, grudniowy już numer „Małego Gościa Niedzielnego” można odebrać w małej kaplicy na stoliku przy drzwiach.