Parafia Św. Rodziny w Michalczewie

Ogłoszenia Parafialne


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 w czasie epidemii – 31.05.2020 r.

 

 • Obecnie nie ma żadnych limitów co do liczby osób uczestniczących we mszy św. wewnątrz kościoła oraz na zewnątrz. Wewnątrz kościoła nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczkami i zalecane jest też zachowywanie dystansu pomiędzy osobami. Jeżeli ktoś zapomni przynieść maseczkę, to na stoliku pod filarem jest koszyk z maseczkami, które otrzymaliśmy do Gminy Warka i można bezpłatnie wziąć taką maseczkę, wykonaną przez koła senioralne z Warki. Maseczki są odkażone, bezpiecznie zapakowane i nadają się do wielokrotnego użycia.

 

 • W naszym kościele w Michalczewie, nadal przyjmujemy tylko komunię św. duchową, po specjalnym wprowadzeniu modlitewnym przez księdza.  Do komunii św. eucharystycznej powrócimy prawdopodobnie w niedzielę 14 czerwca.  Osoby pragnące bardzo przyjąć komunię św. w postaci hostii, na specjalną prośbę mogą przyjąć komunię św. „na rękę”, indywidualnie, po mszy św. Decyzję o przedłużeniu okresu przyjmowania tylko komunii duchowej podjąłem po przemyśleniu obecnej sytuacji w naszym regionie. Przyjazd wielkiej liczby pracowników sezonowych, z powodu rozpoczynanej w tych dniach Kampanii zbioru truskawek, może spowodować zagrożenie epidemiczne. Mamy nadzieję, ze zachowanie wszystkich przewidzianych procedur ochroni nas i naszych gości od niebezpieczeństwa stworzenia nowego ogniska epidemii i będziemy mogli spokojnie czynić kolejne kroki w kierunku „nowej normalności”.

 

 • Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Zesłania Ducha św., kończąca okres wielkanocny. Dziś, z okazji tej uroczystości, można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, który zaśpiewamy po ogłoszeniach.

 

 • Jutro, 1 czerwca, rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw  Czerwcowych. W dzień powszedni Nabożeństwa są odprawiane w kościele, po mszy św. wieczornej czyli ok godz. 18.30.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po mszy św. o godz. 12.00.  Jutro jest też Święto Matki Bożej Matki Kościoła.

 

 • W ten wtorek, 2 czerwca, przypada XXX rocznica tragicznej śmierci śp. Ks. Tadeusza Stokowskiego. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00. Po mszy św., i nabożeństwie odbędzie się jeszcze modlitwa przy grobie Ks. T. Stokowskiego. W mszy św. i modlitwie przy grobie, będzie uczestniczyła delegacja z kwiatami z naszej Szkoły Podstawowej w Watraszewie, której śp. Ks. T. Stokowski jest patronem.

 

 • Msza św. WYPOMINKOWA za miesiąc czerwiec odprawiona zostanie w tę środę o godz. 9.00.

 

 • W czwartek, w tym tygodniu, obchodzimy już ósmy raz, nowe święto: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to ustanowione na prośbę polskich biskupów obchodzone jest zawsze w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach z naszej parafii oraz tych, których znaliśmy z innych parafii. Módlmy się też o nowe, święte i dojrzałe powołania do służby kapłańskiej.

 

 • Najbliższy Piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. w intencji Czcicieli Serca Pana Jezusa z naszej Parafii o godz. 18.00.

 

 • Wznawiamy spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania. Kandydatów z klasy VIII zapraszam w tę sobotę na godz. 9.00, do dolnego kościoła. Aby zachować zasady bezpieczeństwa epidemicznego proszę aby kandydaci przychodzili indywidualnie, osobno i siadali co drugą ławkę, po jednej osobie w ławce. Obowiązkowe jest nałożenie w kościele maseczki. Proszę aby ani przed, ani po spotkaniu się nie grupować.

Grupa starsza, kandydaci z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, będą mieli swoje spotkanie tydzień później, w sobotę 13 czerwca.

 • Wznawiamy również dyżury sprzątania kościoła. O sprzątnięcie górnego kościoła, dróg dojścia i grobu księdza Stokowskiego oraz ubranie kościoła świeżymi kwiatami na najbliższą niedzielę, proszę V Zespół z Martynowa. Klucze można będzie odebrać z plebanii w sobotę pomiędzy godz. 8.00 a 9.00 rano.

 

 • Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się za 10 dni, w czwartek 11 czerwca. Z powodu trwającej epidemii nie możemy zorganizować normalnej, dużej procesji po ulicach Michalczewa. W obecnej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, procesję zastąpimy uroczystym przeniesieniem przez księdza proboszcza Najświętszego Sakramentu wokół górnego wału. Parafianie będą w tym uczestniczyli pozostając na swoich miejscach w kościele i na ławkach wewnątrz wałów korzystając też z nagłośnienia. Nie będziemy w tym roku ubierali ołtarzy i nie będzie procesji z chorągwiami i baldachimem. Przenosząc Pana Jezusa proboszcz zatrzyma się w 3 miejscach na wałach, aby odczytać stosowne fragmenty ewangelii i poprowadzić modlitwy. Ostatni przystanek i uroczyste błogosławieństwo odbędzie się na moście przy drzwiach głównych kościoła. Do pomocy w poprowadzeniu tej uroczystości proszę tylko ministrantów, lektorów, kantorki i Pana Organistę. Wszyscy uczestnicy oczywiście będą musieli mieć założone maseczki. Mam nadzieję, że od Bożego Ciała będziemy mogli już powrócić do regularnej pracy naszej służby liturgicznej.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok, będziemy już mogli zorganizować normalną, wspaniałą procesję z chorągwiami, poduszkami, różańcem, baldachimem, dziewczętami sypiącymi kwiaty, z udziałem scholi, Ochotniczych Straży Pożarnych i licznym udziałem wszystkich Parafian na ulicach Michalczewa.

Udział w procesji Bożego Ciała na ulicach był zawsze wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Tegoroczne, skromniejsze mocno uroczystości będą jednak nie mniej szczerym wyrazem naszej miłości do Pana Jezusa i wdzięczności za stała opiekę, szczególnie teraz, w tym trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii.

 

 • W tym roku, jak i w latach ubiegłych, główna msza św. w Boże Ciało wraz z uroczystym przeniesieniem Pana Jezusa, rozpoczną się – o godz. 10.00.

 

 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie Parafii. To bardzo wielka pomoc po tym trudnym okresie, gdy przez ponad 2 miesiące taca w ogóle nie była zbierana. Ofiary można już składać normalnie na tacę w górnym kościele … Można też wpłacać ofiary przelewem na konto Parafialne lub przez szybkie płatności korzystając z klawisza „TACA ELEKTRONICZNA” na parafialnej stronie Internetowej WWW.

 

 • Dziękuję Parafianom z Borowego i z Watraszewa za skoszenie trawy i posprzątanie swoich odcinków otoczenia kościoła. W miarę możliwości proszę wszystkie miejscowości o posprzątania swoich odcinków wałów przed uroczystością Bożego Ciała.

 

 • Dziękuję Panu Sylwestrowi Kośla z Michalczewa za systematyczne koszenie trawy na boisku parafialnym. Boisko jest już otwarte i drużyna ministrancka odbyła już pierwszy trening.

 

 • Dziękuję Panom Ireneuszowi Jasińskiemu i Dawidowi Cieślińskiemu za regularne koszenie trawy na naszym parkingu przy Parafialnym Cmentarzu.

 

 • Dziękuję Panu Markowi Górnickiemu za wykoszenie chwastów wzdłuż ogrodzeń i krawężników na terenach przy plebanii.

 

 • Od przyszłej niedzieli będzie już przywożona zamówiona prasa religijna – „Gość Niedzielny”. Prenumeratorów zapraszam za tydzień do odbioru najnowszego numeru.

 


UWAGA! Intencje mszalne są wypisane w osobnej zakładce „Intencje Mszy Św.” w menu po lewej stronie ekranu.